آزمون KET چیست؟

ثبت نام دوره های ترمیک Top Notch ویژه دی
19 دسامبر, 2013
هدایت در مسیر صحیح مکالمه با G.P.S گپ
20 دسامبر, 2013

2011_KET_neu

آزمون Key English Test)  KET) میزان توانایی زبان آموزان را در بکارگیری انگلیسی روزمره در سطح پیش از متوسط می سنجد. این آزمون معیار پذیرفته شده ای برای سنجش قابلیت های پایه ای زبان عمومی ( A2) است. دریافت نمره قبولی در آزمون KET به این معناست که زبان آموز می تواند در موقعیت های آشنا و روزمره از قبیل محیط کار و تحصیل خود ، خرید ، درک مفهوم کلی بروشورهای مسافرتی و غیره از زبان انگلیسی استفاده نماید. همچنین دانشجویان در این سطح می توانند نامه ها و پیغام های ساده را به رشته تحریر درآورند. بخش های مختلف این آزمون به شرح زیر است.

درک مطلب و نگارش:
زمان: 1 ساعت و 10 دقیقه

بخش اول:
درک مطلب شامل 9 قسمت و 56 سوال است که 50 درصد کل نمره آزمون را تشکیل می دهد.

قسمت اول: (سوالات 1 تا 5)
در این قسمت، شما می بایست مفهوم کلی یک اطلاعیه، تابلو و یا هر متن کوتاه دیگری را متوجه شوید. این متون معمولاً متونی هستند که شما در جاده ها، ایستگاه های قطار، فرودگاه ها، مغازه ها، رستوران ها، ادارات، مدارس و غیره مشاهده می کنید. در این قسمت همچنین 5 جمله دیگر وجود دارد که شما می بایست هر یک از این جملات را به یکی از متون وصل نمائید.

  قسمت دوم: (سوالات 6 تا 10)
گنجینه واژگان زبان آموزان در این قسمت سنجیده می شود. در این قسمت، 5 جمله وجود دارد که در هر یک از این جملات یک واژه جا افتاده است. شما برای تکمیل کردن هر یک از جاهای خالی سه گزینه در اختیار دارید که می بایست مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

قسمت سوم: (سوالات 11 تا 15)
در این بخش دانش زبانی شما برای درک امور روزمره سنجیده می شود. 5 سوال نخست مکالمات کوتاه هستند. سوال توسط فرد اول گفته می شود و شما سه پاسخ محتمل را در اختیار دارید. بهمنظور یافتن پاسخ صحیح، شما می بایست حدس بزنید که شخص دوم معمولاً در این موقعیت چه می گوید. 5 سوال بعد قسمت هایی از یک مکالمه طولانی تر هستند که چند جمله در آن جا افتاده است. این مکالمات ممکن است در یک مغازه، هتل، رستوران و یا در موقعیت های کاری و اجتماعی متفاوت صورت پذیرند.

قسمت چهارم:
این قسمت شامل متنی طولانی تر(تقریباً 230 کلمه) و هفت سوال است. این سوالات ممکن است به صورت سه گزینه ای (الف، ب، ج) باشند و یا ممکن است جملاتی وجود داشته باشد که باید تصمیم بگیرید این جملات درست هستند (الف)، نادرست هستند (ب) و یا ذکر نشده اند (ج).

کانون پیشرفته زبانهای خارجی گپ با جدیدترین دوره های انحصاری آموزش زبان انگلیسی و مجربترین اساتید شما را به شرکت در همایش رایگان و استفاده از دوره های این مرکز دعوت میکند.

قسمت پنجم:
در این قسمت شما باید نشان دهید که دستور زبان انگلیسی را به درستی درک و استفاده می کنید. در این بخش  متنی با جاهای خالی وجود دارد که ممکن است جایگاه فعل، حرف ربط، حروف اضافه، ضمیر و غیره باشند. برای هر جای خالی، سه گزینه وجود دارد که شما باید گزینه صحیح را انتخاب کنید.

قسمت ششم:
تاکید قسمت های 6 تا 9 بخش اول بر نوشتن است. این قسمت مربوط به واژگان شما است. شما باید واژه صحیح را پیدا کنید و بدرستی هجی نمائید. تمامی 5 واژه در مورد یک موضوع مانند شغل ها، غذا، اشیاء منزل و غیره هستند. برای یافتن هر چه سریعتر واژه، تعریف ساده ای به انگلیسی و حرف اول آن داده شده است .

قسمت هفتم:
این قسمت واژگان و دستور زبان شما را می سنجد. شما می بایست متن کوتاهی ، احتمالا یک یادداشت و یا یک نامه، را بخوانید و به سوالات آن پاسخ دهید. در متن جاهای خالی ای وجود دارد که شما می بایست با لغتواژه مناسب تکمیل نمائید. املا واژگان باید صحیح باشد.

قسمت هشتم:
در این قسمت درک مطلب و نگارش شما سنجیده می شود. شما می بایست یک یا دو متن کوتاه (یادداشت، ایمیل، آگهی و غیره) را مطالعه نمائید و با استفاده از اطلاعات موجود فرم، اعلان و یا مطالب مشابه دیگری را تکمیل کنید.

قسمت نهم:
در آخرین قسمت بخش اول شما باید متن کوتاهی (25 تا 35 واژه) را به نگارش درآورید. این متن می تواند یک یادداشت یا یک کارت پستال برای دوست شما باشد. دستورالعمل سوال به شما نشان خواهد داد که چه نوع متنی را و به چه کسی به رشته تحریر درآورید. نکات مهمی نیز ذکر شده است که به شما نشان می دهد متن شما چه اطلاعاتی را باید در برگیرد.

KET

بخش دوم: شنود

مدت زمان: تقریباً 30 دقیقه بعلاوه 8 دقیقه زمان اضافه برای انتقال پاسخ ها به پاسخ نامه  بخش شنود شامل 5 قسمت و 25 سوال است. شما باید سوالات متنوعی را پاسخ دهید که از جمله آنها می توان به سوالات چند گزینه ای، مطابقت سازی و کامل کردن جملات و … اشاره کرد. متونی که در این بخش می شنوید بصورت تک گویی، مکالمات دو نفره شامل مصاحبه، بحث، پیام ها و مکالمات تلفنی هستند. شما هر قسمت را دو بار خواهید شنید. بخش شنود 25 درصد نمره کل را تشکیل می دهد.

قسمت اول:(سوالات 1 تا 5)
در این قسمت شما 5 مکالمه کوتاه خواهید شنید. این مکالمات ممکن است بین دو دوست، خویشاوند و یا بین یک فرد و یک مغازه دار، مسئول رزرو و غیره باشد. شما می بایست اطلاعاتی مانند قیمت، اعداد، زمان، تاریخ، مکان، جهات، اشکال، اندازه، آب و هوا، توصیف اشخاص را متوجه شوید. برای هر سوال سه پاسخ ممکن به صورت تصاویر در اختیار شما قرار داده می شود.

قسمت دوم: (سوالات شش تا ده)
در این قسمت شما مکالمه طولانی تری خواهید شنید و می بایست اطلاعاتی ساده در مورد یک سری حقایق را تشخیص دهید. این مکالمه بین دو شخص صورت می گیرد که معمولاً در مورد امور روزمره، مسافرت، کار و اوقات فراقت است. شما می بایست به مکالمات گوش دهید و واژگان موجود در دو لیست را به یکدیگر متصل نمائید. برای مثال، شما ممکن است لیستی از اسامی و لیستی از غذاها را داشته باشید. در هنگام گوش دادن به مکالمه شما خواهید شنید که هر شخص چه نوع غذایی را دوست دارد.

دوره ابداعی” مکالمه بدون کتاب” و دوره 6 ماهه “از مبتدی تا Ielts با جزوه انحصاری گپ” نگرش شما را نسبت به آموزش عوض کرده و تفاوت سیستم آموزشی را احساس خواهید کرد.

قسمت سوم:
در این قسمت آزمون شنود، شما یک مکالمه غیر رسمی بین دو نفر را خواهید شنید. در این بخش پنج سوال و هر سوال سه پاسخ احتمالی دارد.

قسمت چهارم: (سوالات 16 تا 20)
در این قسمت از بخش شنود، شما می بایست به یک مکالمه گوش دهید و مقداری از اطلاعات شنیده شده را یادداشت نمائید. این مکالمه معمولاً در محیطی غیر رسمی یا عادی مانند مغازه یا اداره صورت می گیرد. بعد از اینکه شما به این قسمت گوش دادید، می بایست با استفاده از اطلاعاتی که می شنوید، یادداشت ها، پیغام ها و اطلاعات موجود روی برگه سوال را تکمیل نمائید. این اطلاعات ممکن است شامل اعداد، تاریخ و قیمت ها می باشد.

قسمت پنجم ( سوالات 21 تا 25)
قسمت پنجم مشابه قسمت چهارم است اما بصورت تک گویی و یا یک پیغام ضبط شده است. در پایان آزمون شنود، شما هشت دقیقه زمان دارید تا تمام پاسخ هایتان را به پاسخنامه انتقال دهید.

بخش سوم: گفت

مدت زمان: 8 تا 10 دقیقه برای هر دو داوطلب
در آزمون گفت دو ممتحن وجود دارد و شما این بخش را به همراه داوطلب دیگری خواهید گذراند. در مراکز با تعداد داوطلبین فرد ، آخرین داوطلب بهمراه جفت آخر در یک گروه سه نفره شرکت می کند. بخش گفت 25 درصد کل نمره را تشکیل می دهد.

قسمت اول:
اولین قسمت این بخش از آزمون 5 تا 6 دقیقه طول می کشد و شما باید نشان دهید که می توانید انگلیسی را بخوبی در صورتی که شخصی را برای اولین ملاقات کنید استفاده نما ئید. یکی از ممتحن ها با شما صحبت خواهد کرد و شما اطلاعات شخصی خود را ( مانند اسم، محل زندگی و شغل) ارائه خواهید داد و در مورد کار روزمره و علایق تان صحبت خواهید کرد.

قسمت دوم:
این بخش سه تا چها ر دقیقه طول می کشد و شما باید با داوطلب دیگر صحبت کنید. ممتحن کارتی حاوی اطلاعات و تصاویر در اختیارتان قرار خواهد داد که شما باید به سوال و جواب در مورد آن بپردازند.

121212